28 marca 2024

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

„Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka od 0 do 3 lat” będzie tematem przewodnim Międzynarodowej Konferencji Naukowej w dniach 4-5 listopada 2016 roku w Łodzi. Podczas wykładów i warsztatów prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów, uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się m.in. z najnowszymi badaniami dotyczącymi zaburzeń rozwojowych oraz strategiami pomocy terapeutycznej, fizjoterapeutycznej czy neurologopedycznej.

„Zaburzenia integracji sensorycznej”, „Rola klasyfikacji ICF w procesie diagnostycznym i terapeutycznym”, „Zaburzenia edukacji sensomotorycznej w przebiegu MPD”, „Zastosowanie kinezjologii i ontogenezy człowieka w terapii neurologicznej dzieci” czy „Strategie pomocy logopedycznej w przypadku małego dziecka z rozszczepieniem wargi i podniebienia” to tylko niektóre tematy tegorocznych warsztatów i wykładów.

Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Lekarska”.

Uczestnicy listopadowej konferencji będą mieli możliwość wzięcia udziału między innymi w warsztatach Elaine Owen – od wielu lat specjalizującej się w analizie chodu i projektowaniu ortez czy Elżbiety Batorowicz, terapeutki prowadzącej badania nad komunikacją alternatywną i wspomagającą AAC. „Szeroki zakres omawianych obszarów wczesnej interwencji oraz wieloaspektowość sprawia, iż konferencja cieszy się zainteresowaniem zarówno lekarzy różnych specjalizacji, terapeutów i fizjoterapeutów, jak również pedagogów, psychologów czy logopedów.

Udział w konferencji jest płatny, a z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Program konferencji oraz wszelkie informacje na temat rejestracji dostępne są na stronie www.kolorowyswiat.org.

Dodatkowo dzięki obecności w jednym miejscu tak wielu ekspertów, konferencja ta jest także doskonałym miejscem do wymiany wzajemnych doświadczeń, omawiania stosowanych terapii czy też nawiązywania współpracy. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż organizowane przez nas w ubiegłych latach seminaria naukowe rozrosły się uzyskując rangę międzynarodowej konferencji i dając tym samym możliwość setkom polskich ekspertów specjalizujących się w tak ważnym zakresie, jakim jest wczesny rozwój dziecka do wymiany doświadczeń” – podkreśla Izabela Jachim-Kubiak, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” – organizatora konferencji.

Konferencja ta stanowi jednocześnie podsumowanie innych działań fundacji związanych z Kampanią społeczną #17 milionów. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest właśnie Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, na co dzień zajmująca się terapią dzieci chorych na MPD.

Celem tej ogólnopolskiej kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób cierpiących na Mózgowe Porażenie Dziecięce, których na całym świecie jest już ponad 17 milionów. Październik jest miesiącem solidarności z osobami dotkniętymi MPD i dlatego też począwszy od 5 października br., kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, aż do końca października, Fundacja „Kolorowy Świat” różnymi działaniami będzie zwracać uwagę Polaków na codzienne problemy osób chorych na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Podobnie jak w ubiegłym roku kampanię #17 milionów wspiera wiele znanych osób, instytucji oraz osób prywatnych, które poprzez media społecznościowe informują społeczeństwo o celu kampanii.