25 kwietnia 2024

I Mistrzostwa Polski Lekarzy w Biegu Górskim

Ponad 500 metrów przewyższenia na odcinku 10 kilometrów daje wyobrażenie, jakie wyzwanie stanęło przed uczestnikami I Mistrzostw Polski Lekarzy w Biegu Górskim.

Inicjatywa, aby zorganizować taką rywalizację dla lekarzy, pojawiła sią już dość dawno, ale dopiero w tym roku 13 sierpnia udało się w ramach VIII Biegu na Wielką Sowę, najwyższy szczyt Gór Sowich, przeprowadzić zmagania lekarskiej braci.

Na starcie stanęło 25 lekarzy, w tym 15 kobiet, co jest fenomenem w tego typu imprezach, gdzie zwykle dominują panowie. Po zaciętej rywalizacji na podium wśród pań stanęły: zwyciężczyni i pierwsza Mistrzyni Polski Dominika Wiśniewska-Ulfik, wicemistrzyni Anna Jarosz oraz trzecia na mecie Alicja Lackorzyńska.

Mistrzem Polski wśród panów został Łukasz Lubelski, który wyprzedził kolejnych na mecie: piszącego te słowa Jerzego Słobodziana i Mikołaja Podsiadło. Na mecie czekały medale, puchary i upominki.

Gratuluję hartu ducha wszystkim lekarzom, którzy ukończyli niełatwy bieg oraz życzę dużo zdrowia i wytrwałości tym, którzy będą przygotować się do przyszłorocznych II Mistrzostw Polski Lekarzy w Biegu Górskim. Już teraz na nie zapraszam. Współorganizatorem Mistrzostw i fundatorem nagród dla lekarzy była Dolnośląska Izba Lekarska we Wrocławiu.