Lekarze o zespole Downa

Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” wydało książkę na temat aktualnego stanu wiedzy medycznej i podejścia do leczenia osób żyjących z wadą genetyczną. Autorami poszczególnych rozdziałów są m.in. prof. Robert Śmigiel, prof. Alina T. Midro, prof. Piotr Kaliciński i prof. Andrzej Kochański.

25 listopada 2014 roku, prezentacja książki

– Ta książka przeznaczona jest przede wszystkim dla rodzin i opiekunów dzieci z zespołem Downa. Uważam jednak, że powinni ją przeczytać również studenci medycyny i lekarze innych specjalności, którzy często nie wiedzą, jak można pomóc tym często bezbronnym dzieciom i ich bezradnym rodzicom – pisze we wstępie do tej publikacji prof. Janusz Limon, kierownik Katedry i Zakładu Biologii i Genetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W książce opisano problemy, z jakimi zmagają się rodziny osób z zespołem Downa, widziane oczami lekarzy, specjalistów w swoich dziedzinach. Poruszono problemy dotyczące zarówno początków rozwoju dziecka i problemów zdrowotnych z nim związanych, jak i wieku dojrzałego tych osób. Ponadto omówiono m.in. następujące tematy: wrodzone wady serca u dzieci z zespołem Downa, wady i zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, zaburzenia funkcjonowania tarczycy, przemiana materii i zapobieganie otyłości, starość i chirurgiczne korekcje twarzy.

ls

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.