Podaruj książkę – ulecz duszę

Podaruj książkę pacjentom szpitala – tak w skrócie można określić akcję Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach skierowaną do mieszkańców Skierniewic i okolic. To doskonały sposób na wsparcie pacjentów w trudnych chwilach choroby.

– Każdy z nas ma w domu książki, które już przeczytał. Wiele z nich, poza zbieraniem kurzu i zabieraniem miejsca na półkach, nie posłuży nam już do niczego. Warto je przekazać naszemu szpitalowi – mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy placówki.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach organizuje w szpitalnych oddziałach biblioteczki z książkami. Dzięki temu pacjenci, którzy przebywają w placówce, będą mogli wypożyczyć książkę. Pozwoli to na chwilę oderwania się od trudnej sytuacji podczas choroby.

A może warto też pomyśleć o pacjentach podczas świątecznych zakupów w księgarniach? – Zracamy się do mieszkańców o dary. Książki należy przynosić do sekretariatu szpitala w budynku administracyjnym znajdującym się przy ulicy Rybickiego 1. Liczymy na ofiarność – dodaje Paweł Bruger.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.