LEK i LDEK: najlepsi dostaną pieniądze od WIL

Nagrodzimy najlepszego lekarza i najlepszego lekarza dentystę spośród osób zdających LEK i LDEK w 2014 roku – zapowiedział dr n. med. Bartosz Urbański, przewodniczący Komisji Młodego Lekarza działającej w ramach Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. 

Foto: imageworld.pl

Nastąpi to w kwietniu na najbliższym zjeździe Okręgowej Rady Lekarskiej. „Przewidywana jest nagroda pieniężna w wysokości 1500 PLN dla każdego odznaczonego” – poinformował kilka dni temu Bartosz Urbański za pośrednictwem facebookowego profilu Młodzi Lekarze Wielkopolska.

To kolejny pomysł Komisji ds. Młodych Lekarzy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej mający – jak napisał szef komisji – „promować środowisko Młodych Lekarzy”. Inicjatywę można podsumować krótko: warto się uczyć!

„Udowodniono, że najsilniejszym motywatorem do osiągania wysokich wyników jest bodziec finansowy. W trosce o Waszą zawodową przyszłość wprowadziliśmy tę skromną nagrodę. Mamy nadzieję, że stanie się ona corocznym, stałym punktem działań Komisji. Wciąż pracujemy nad kolejnymi projektami, aby otrzymać status jednej z najprężniej działających Komisji Młodych Lekarzy w Polsce” – czytamy na profilu komisji.

Przypomnijmy, że Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy odbywa się dwa razy w roku, we wrześniu i w lutym. Przypomnijmy, że wrześniowy LDEK zdało 83 proc. uczestników. W sumie do egzaminu przystąpiło 1545 osób. Maksymalny wynik wyniósł 175 punktów, a minimalny 61 punktów. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wyniosła 198 (dwa zadania zostały unieważnione przez zespół rozpatrujący zastrzeżenia).

Dwa razy w roku przeprowadzany jest również Lekarski Egzamin Końcowy. Zdawalność LEK we wrześniu 2014 roku wyniosła 92,7 proc. (maksymalny wynik: 184 punktów, minimalny: 13 punktów). Spośród lekarzy zdających LEK po raz pierwszy, najlepsze wyniki w ujęciu procentowym odnotowano w Gdańsku, a najgorsze w Szczecinie (zobacz więcej).

Powiązane aktualności

komentarzy 7

Skomentuj
 1. Avatar
  Klaudia
  Lut 12, 2015 - 09:06 AM

  Warto się dobrze przygotować, żeby otrzymać te pieniążki polecam portal qsmedic.eu. Dużo pytań z wielu dziedzin medycznych

  ODPOWIEDZ
 2. Avatar
  Guzik
  Paź 07, 2015 - 07:51 AM

  Wartościowe informacje. Dzięki wielkie!

  ODPOWIEDZ
 3. Avatar
  Dietetyk Warszawa
  Paź 07, 2015 - 07:54 AM

  ciekawy tekst.. Dużo się z niego dowiedziałam…:)

  ODPOWIEDZ
 4. Avatar
  Wegańskie Rafaello
  Gru 20, 2015 - 04:13 PM

  Fajna stronka , pierwszy raz na nią trafiłem , co do lekarzy to naprawdę niektórych powinno się odznaczyć ale większości to powinno się poobcinać wypłaty aby poszanowali to co mają..

  ODPOWIEDZ
 5. Avatar
  Maria
  Lis 27, 2017 - 04:43 PM

  Dobrze, że są takie nagrody, gdyż mobilizują do pracy i doceniają najlepszych.

  ODPOWIEDZ
 6. Avatar
  Freshlife
  Mar 12, 2018 - 02:20 PM

  Raz, że praca najlepszych jest dodatkowo doceniana
  dwa, nauka to też ciezka praca. Należy się za nią nagroda Bardzo poprawna i słuszna inicjatywa

  ODPOWIEDZ
 7. Avatar
  Freshlife
  Paź 17, 2018 - 10:05 AM

  Super, że wprowadzili nagradzanie służby zdrowia, ponieważ nagrody mobilizują do pracy.

  ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.