Plebiscyt „Wybieramy Samarytanina Roku 2014”

Wolontariat św. Eliasza, Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Zapraszają do udziału w XI Edycji Plebiscytu „Wybieramy Samarytanina Roku 2014”. Celem plebiscytu jest propagowanie myśli św. Jana Pawła II i zapraszanie do wspólnego budowania kultury miłości poprzez pokazanie, że pośród nas żyją i działają ludzie dobrzy i miłosierni, którzy pomagają tak po prostu.

Głosowanie trwa do 1 marca. Tradycyjnie odbywa się w dwóch kategoriach:

  • I kategoria: pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest tylko pracą zarobkową, ale jest postrzegana, jako swoistego rodzaju powołanie – to osoba, która często i bezinteresownie poświęca swój czas cierpiącym,
  • II kategoria: osoba nie należąca do żadnej organizacji charytatywnej, która pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

Głosując podajemy: imię i nazwisko, numer telefonu lub adres osoby, na którą głosujesz oraz koniecznie kilka zdań wyjaśniających, dlaczego uważasz, że ta osoba zasługuje na wyróżnienie. Na jedną osobę można oddać wiele głosów, dlatego warto zapraszać innych do udziału w głosowaniu. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze osoby wyróżnione, które otrzymają prestiżową statuetkę i wyróżnienie „Miłosierny Samarytanin Roku 2014”.

Jak oddać swój głos?

  • listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5,
  • korzystając z formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej eliasz.org.pl,
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej: samarytanin@eliasz.org.pl,
  • telefonicznie: 885 512 500 (poniedziałek-piątek w godz. 10.00-18.00), (12) 263 61 56 (poniedziałek-czwartek w godz. 16.00-18.00).

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.