Beskidy: mistrzostwa w narciarstwie alpejskim

XIV edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Beskidów Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim za nami. Szczęśliwie dobrany termin w sobotę 23 stycznia sprawił, że tegoroczne zawody w Wiśle odbyły się w prawdziwie zimowej scenerii. 

Tym razem nie zabrakło tak pożądanych dóbr jak śnieg, przygotowany stok, słońce, gościnna atmosfera. Po zakończeniu zapisów zawody potoczyły się profesjonalną rutyną: ciała opięte „gumami”, ślizgi nart posmarowane cudownymi mydełkami, rozgrzewka na trasie.

Zrazu uczestnicy podzielili się na tych przybyłych dla radości obcowania z zimowa aurą oraz prawdziwych zawodowców – łowców sportowych nagród. Poziom trudności zawodów w dwóch przejazdach giganta spotęgował start ze ścianki czerwonej trasy. Rywalizacja odbyła się w kategoriach wiekowych oraz rodzinnej.

Wśród pań lekarek najszybsze okazały się: Katarzyna Wojcieszyn-Żorniak, Katarzyna Luterek i Basia Jezierska-Krupa. Rywalizacje panów zdominowali: Jakub Skowroński, Dominik Lewandowski, Mariusz Smolik i Janusz Lewandowski. Kategoria rodzinna to triumf Dominika i Łukasza Lewandowskich.

Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników. Zawody to wspaniała okazja do sportowej zabawy na śniegu, odreagowania zawodowych stresów oraz integracji środowiska. Zapraszam za rok w Beskidy.

Janusz Lewandowski

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.