5. MPL w Lekkiej Atletyce w Opolu

W dniach 2-3 lipca 2016 roku na Stadionie Miejskim w Opolu odbędą się 5. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkoatletyce. Zawody organizowane będą równolegle z 26 Mistrzostwami Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce.

Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta, która ukończyła 30. rok zycia, a mężczyzna 35. rok życia) zarówno w mistrzostwach weteranów, jak i lekarzy.

Klasyfikacja lekarzy będzie odbywać się w kategorii „open” . Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.

Rywalizacja w MPL odbywać się będzie w następujących konkurencjach: bieg na 100, 200, 400, 1500 i 5000 metrów, skok w dal, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, rzut młotem. Możliwe jest poszerzenie zakresu konkurencji w sytuacji dodatkowego zainteresowania udziałem w konkurencjach nie ujętych w wykazie.

Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny (504 101 375) lub e-mail (julekp@onet.pl). Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia do mistrzostw dostępne na stronie www.pzwla.pl.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 5. MPL
Lek. med. Julian Pełka
Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska w Toruniu

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.