XVI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce

XVI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce są już za nami. W szranki stanęło trzynaście drużyn, w tym dwie z Białorusi. Zasadą jest, że wszyscy uczestnicy mistrzostw muszą być lekarzami lub dentystami. Łącznie gościliśmy, wraz z osobami towarzyszącymi, 155 osób.

foto057 foto080

Podczas trzech dni zawodów rozegrano 40 emocjonujących meczy, a drużyny rywalizowały najpierw w dwóch grupach – sześcio- i siedmioosobowej. Z każdej grupy do półfinału awansowały po dwie drużyny.

Z grupy B była to drużyna Mińska i Łodzi, z grupy A drużyna Silesia oraz Polonia Medyczna Mińsk. Ostatecznie, po zaciętym finale, zwyciężyła drużyna Silesia, drugie miejsce zajęła drużyna Mińsk, a trzecie Łódź. Gospodarze, zdziesiątkowani kontuzjami, między innymi rozgrywającego, nie wyszli z grupy.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrano Jana Franke z drużyny Silesia, najlepszym atakującym Bartosza Chrzanowskiego również z Silesii, najlepszym libero Piotra Vorobieia z Mińska, a najlepszym rozgrywającym Michała Fatygę z Silesii. Rozegrano również tzw. konkurs gwoździa (atak na pustej siatce) w którym zwyciężył reprezentant gospodarzy Andrzej Aerst.

Kolejne mistrzostwa za rok odbędą się najpewniej w Kielcach – drużyna z tego miasta debiutowała w zawodach i zdobyła sympatię wszystkich – była to jedyna drużyna mieszana – grało w niej siedem kobiet. Zapraszam do obejrzenia relacji zdjęciowej z XVI Mistrzostw Polski Lekarzy w Siatkówce.

Agnieszka Ściera

foto089 foto090

foto096 foto099

foto103 foto106

foto107 foto121

foto136 foto144


Więcej galerii zdjęć można zobaczyć tutaj.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.