Zaproszenie na XV Kongres Medycyny Rodzinnej

W dniach 2-5 czerwca w Centrum Kongresowym Targi Kielce odbędzie się XV Kongres Medycyny Rodzinnej. Program naukowy obejmuje liczne sesje wykładowe i warsztatowe, w których poruszone zostaną tematy dotyczące systemu ochrony zdrowia, problemów klinicznych, a także sprawy związane z organizacją i prowadzeniem praktyki lekarza rodzinnego.

Poza wiedzą teoretyczną uczestnicy będą mieli okazje rozwinąć praktyczne umiejętności, jakie zapewni udział w wybranych kursach tematycznych. W programie znajdują się także sesje plakatowe oraz prezentacje ustne, podczas których zaprezentowane zostaną dokonania praktyczne i naukowe uczestników Kongresu.

– Okazało się także, że mimo wprowadzonych zmian prawnych, nasi koledzy interniści i pediatrzy wcale nie mają chęci opuszczać szpitali i angażować się w trudną pracę w POZ – mówi dr hab. Tomasz Tomasik, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, który zaprasza do udziału w tym wydarzeniu.

– W ostatnim czasie uczelnie medyczne przestały być ośrodkami kształcenia lekarzy rodzinnych, a obowiązki te wraz z całą biurokracją i problemami finansowymi przejęły małe praktyki. Jednak nakłady finansowe przeznaczane na opiekę są ciągle niewystarczające, a rozwiązania organizacyjne w naszym kraju nie promują takich pryncypialnych zasad medycyny rodzinnej jak: wszechstronność, kompleksowość, koordynacja – dodaje prezes KLR.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.