Mistrzostwa Polski Lekarzy w Cross-Duathlonie

W dniu 7 maja, w ramach VI Sandomierskiego Sportowego Weekendu Kwitnących Sadów, po raz drugi zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Lekarzy w Cross-Duathlonie. Ta trudna dyscyplina łączy w sobie umiejętność biegu i jazdy na rowerze górskim (MTB).

DSC_4304

Na starcie stanęło 14 medyków, w tym dwie kobiety. Pogoda tym razem była łaskawa, nie padało i trudna technicznie trasa rowerowa była w tym roku relatywnie łatwiejsza.

Na początek 6-kilometrowy odcinek biegu w obrębie Parku Piszczele, potem 22 kilometry na rowerze urokliwymi wąwozami i porośniętymi kwitnącymi sadami wzgórzami z ekstremalnie trudnym podjazdem i zjazdem z historycznego kurhanu Salve Regina, aby zakończyć zmagania kolejnym 4-kilometrowym biegiem z metą na Stadionie Miejskim w Sandomierzu.

DSC_3630 DSC_3737

W poszczególnych kategoriach wiekowych na podium stawali: Wojciech Wiedro i Marek Bar z Lublina, Tomasz Śpiewak z Tarnowa, Michał Olesiejuk i Jacek Łabudzki z Sandomierza oraz Antoni Olesiejuk z Lubartowa.

Wśród pań zwyciężyła Anna Jurkiewicz Śpiewak z Tarnowa przed Iwoną Wojtal z Tarnobrzegu. Wszyscy uczestnicy chwalili sobie dobrą organizację imprezy, do czego przyczyniło się także finansowe wsparcie kwotą 1000 zł przez Świętokrzyską Izbę Lekarską.

DSC_4512 DSC_4238

Kolejne zawody w randze Mistrzostw Polski Lekarzy tym razem w triathlonie odbędą się w dniu 20 sierpnia br. również na pięknej Ziemi Sandomierskiej. Do udziału w tej imprezie serdecznie zachęcam i zapraszam Koleżanki i Kolegów z naszej izby. Szczegóły na stronie www.mosir.sandomierz.pl już wkrótce.

Jacek Łabudzki

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.