Zjazd nefrologów

W dniach 16-18 czerwca 2016 roku w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251 odbędzie się 12. Zjazd Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego. Patronat honorowy nad zjazdem objął JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dla miasta, regionu i jego społeczności medycznej to ważne i długo wyczekiwane wydarzenie. Trzydzieści trzy lata temu właśnie w Łodzi, w trudnych wtedy czasach, zostało zarejestrowane Polskie Towarzystwo Nefrologiczne.

Od tego czasu ogromnie zmieniła się medycyna, a w tym samym nefrologia. Komitet Naukowy przygotował obszerny program sesji plenarnych, których tematyka została tak dobrana, aby objąć wszystkie działy nefrologii i transplantacji nerek.

Wpisując się w tradycję tak modnego obecnie we wszystkich pokoleniach rekreacyjnego uprawiania sportu, na sobotni poranek zaplanowano 2. Bieg Nefrologów DaVita, będący chwilą relaksu wśród ponad 100-letniego drzewostanu Parku im. J. Poniatowskiego, stanowiącego niegdyś dumę jednej z najpotężniejszych rodzin łódzkich fabrykantów. Zapisy internetowe już trwają, a informacje są dostępne stronie www.sympozja.eu.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.