Światowa Wystawa Stomatologiczna już rekordowa

Podczas targów sprzętu, narzędzi i materiałów stomatologicznych, towarzyszących Kongresowi FDI w Poznaniu, zaprezentuje się więcej wystawców niż w trakcie ostatnich edycji. Wystawa w tym roku zastępuje popularne CEDE.

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Foto: materiały prasowe

Jeszcze w połowie czerwca organizatorzy FDI Poznań 2016 informowali, że udział w wystawie potwierdziło ok. 250 wystawców, w tym 40 z Polski. W tej chwili zgłoszonych jest ponad 300 firm z 35 krajów (w tym 82 z Polski).

Patrząc na statystyki ostatnich Kongresów FDI to absolutny rekord. Podczas wystawy w Bangkoku produkty stomatologiczne zaprezentowało 290 firm, w New Delhi – 233, w Stambule – 271, a w Hongkongu – 211.

– Potwierdza to tezę, że światowy przemysł stomatologiczny z utęsknieniem czeka na powrót kongresu i Wystawy do Europy, szczególnie tej części geograficznej. Pod względem zarezerwowanej powierzchni, na chwilę obecną, ustępujemy tylko kongresowi, który odbył się w Turcji. To znakomita informacja dla wszystkich stomatologów, techników, asystentek, higienistek oraz samych wystawców – mówi Marek Wiktorowski z firmy, która organizuje FDI Poznań 2016.

Największą grupę wystawców stanowią firmy z: Niemiec, USA, Anglii, Chin, Korei Południowej, Japonii, Włoch, Francji, Austrii i Szwajcarii. W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można oglądać i testować wyroby z: Brazylii, Czech, Finlandii, Indii, Izraela, Malezji, Pakistanu, Rosji, Słowacji, Szwecji, Turcji czy Ukrainy.

W sumie zarezerwowano już 5400 m² powierzchni hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas wystawy na pewno zaprezentuje się 82 firm z Polski (1400 m²) – 29 producentów oraz 53 podmioty handlowe sprzedające wyroby z zagranicy, ale ich liczba prawdopodobnie będzie jeszcze większa. Ci pierwsi stworzą tzw. polski pawilon narodowy (8a). Plan wystawy znajduje się na www.fdi2016poznan.org.

– Wstęp na wystawę jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji i wygenerowaniu karty wstępu. Rejestracja online jest możliwa tylko do 28 sierpnia, później kartę będzie można wygenerować w zachodnim i wschodnim holu Międzynarodowych Targów Poznańskich – dodaje Marek Wiktorowski.

Przez cztery dni stoiska usytuowane w pawilonach: 7, 7A, 8, 8A będzie można odwiedzać w godzinach 9.00-17.30 lub 18.00. Uczestników wystawy do hal MTP każdego dnia dowiozą i odwiozą tzw. shuttle bus, dodatkowo identyfikator kongresu stanie się biletem na podróż komunikacją miejską w Poznaniu.


„Gazeta Lekarska” jest patronem medialnym Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który w dniach 7-10 września br. odbędzie się w Poznaniu. Więcej o wydarzeniu piszemy tutaj.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.