Zadanie specjalne dla ministra zdrowia

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł otrzymał zadanie wygaszania wszystkich konfliktów w służbie zdrowia – powiedziała premier Beata Szydło. Zapewniła, że wierzy, że minister sobie z tym poradzi. Dodała, że na piątek zaprosiła Radziwiłła na kolejną rozmowę.

img_7596_dxo

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas manifestacji Porozumienia Zawodów Medycznych
Foto: Marta Jakubiak

„Minister Radziwiłł otrzymał ode mnie zadanie do wygaszania oczywiście tych wszystkich konfliktów, które narosły w służbie zdrowia. Ma określone terminy, w których ma się z tego wywiązać” – powiedziała szefowa rządu.

Zapewniła, że wierzy, że minister poradzi sobie z tym zadaniem. „Ale to jest jego zadanie, które teraz otrzymał, musi się z niego wywiązać” – dodała. Poinformowała, że na najbliższy piątek zaprosiła szefa resortu zdrowia na kolejną rozmowę

Konstanty Radziwiłł w ostatnich dniach kilkukrotnie spotykał się z przedstawicielami pracowników medycznych, m.in. z Porozumieniem Zawodów Medycznych, które 24 września zorganizowało w stolicy manifestację. Protestujący domagali się podwyżek i pilnego zwiększenia finansowania ochrony zdrowia.

Uczestnikami protestu byli m.in. lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci, farmaceuci, elektroradiolodzy, diagności laboratoryjni i dietetycy (więcej o PZM, w tym galeria kilkuset zdjęć z ostatniej manifestacji, tutaj).

Źródło: www.kurier.pap.pl, inf. wł.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.