Innowacyjna chirurgia laryngologiczna na żywo

18 innowacyjnych operacji w obrębie gardła, krtani i szyi wykonano w 10 klinikach w czasie 7 godzin – tak najkrócej można podsumować 3. Europejską Sesję Chirurgii Laryngologicznej Live.

Foto: UM w Poznaniu

Zabiegi wykonywali światowi liderzy z dziedziny chirurgii laryngologicznej z ośrodków w różnych krajach Starego Kontynentu.

Transmisję zorganizowaną przez Klinikę Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej UM w Poznaniu śledziło grono adeptów medycyny z prawie 60 krajów (w tym wszystkich europejskich), m.in. Argentyny, Australii, Indii, Japonii, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych czy Republiki Południowej Afryki.

– Według naszych wyliczeń mogło nas oglądać ok. 10 tysięcy lekarzy i studentów. W czasach napięć i mizerii w polskiej służbie zdrowia ta sesja pokazuje, że polska medycyna potrafi zrobić rzeczy unikalne w skali świata na bardzo wysokim poziomie, które znajdują szeroki oddźwięk na wszystkich kontynentach. Jest to przedsięwzięcie unikalne nie tylko w skali laryngologii, ale całej medycyny – mówi prof. dr hab. Witold Szyfter z Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Dodatkowe informacje (w tym również multimedialne archiwum z dwóch poprzednich edycji) są dostępne na stronie internetowej els.livesurgery.net.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.