Mazowieckie: modernizacje i nowe technologie

W perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, województwo mazowieckie zamierza wspierać m.in. sektor ochrony zdrowia. Na co zostaną wydane pieniądze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w jednym z największych regionów w całej UE?

Szpital im. Świętej Rodziny w Warszawie. Foto: UMWM

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, dotacje zostały przewidziane w kilku różnych obszarach.

O wsparcie będą mogły starać się podmioty działające w publicznym systemie opieki zdrowotnej (czyli te, które mają podpisane kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia), które będą dostosowywały swoje systemy teleinformatyczne do świadczenia usług w formie elektronicznej (m.in. rejestracja wizyt, elektroniczne skierowania, elektroniczne recepty czy elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej).

Dodatkowo placówki z podpisanym kontraktem z Funduszem, realizujące świadczenia w zakresie chorób: układu kostno-stawowo-mięśniowego, psychicznych, układu krążenia, nowotworowych oraz chorób układu oddechowego, będą mogły uzyskać pieniądze na remonty, modernizacje, rozbudowy, przebudowy i adaptacje pomieszczeń, a także zakup sprzętu medycznego (w tym aparatury wysokospecjalistycznej).

Z kolei lekarze przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji, które poprawią efektywność i skalę działania swojej „firmy”, a także zwiększą jej konkurencyjność (np. poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii). Uruchomienie pierwszych naborów wniosków planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

ls

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.