Światowa Orkiestra Lekarzy w Polsce

Już wkrótce wyjątkowe wydarzenia muzyczne – odbędą się dwa koncerty symfoniczne w wykonaniu Światowej Orkiestry Lekarzy: 11 października w Filharmonii Narodowej w Warszawie, a 12 października w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Oba pod patronatem „Gazety Lekarskiej”.

Orkiestra wykona VIII symfonię Beethovena oraz po raz pierwszy zagra Uwerturę es-dur Ignacego Paderewskiego (na 100-lecie odzyskania niepodległości w Polsce). Występ uświetni solista Krzysztof Księżyk koncertem E-mol, op. 11 Fryderyka Chopina.

The World Doctors Orchestra (WDO – Światowa Orkiestra Lekarzy) została założona w 2007 r. i łączy przyjemność płynącą z uprawiania dobrej muzyki z globalną odpowiedzialnością społeczną w zakresie nieograniczonego dostępu do świadczeń medycznych.

Dwa do trzech razy w roku stu lekarzy z prawie pięćdziesięciu krajów zamienia białe lekarskie fartuchy na wieczorowe stroje i wykonuje koncert na rzecz organizacji działającej w sektorze zdrowia oraz osób potrzebujących opieki zdrowotnej. Przychody z każdego koncertu trafiają do wybranych organizacji non-profit.

W Polsce orkiestra koncertować będzie z okazji dziesięciolecia istnienia w naszym kraju Fundacji DKMS. – Podczas gdy nasza codzienna praca koncentruje się na leczeniu konkretnego pacjenta, jako orkiestra propagujemy przekonanie, że ani granice państw, ani interesy polityczne czy gospodarcze nie powinny ograniczać dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej – mówi założyciel i dyrygent orkiestry, prof. Stefan Willich.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.