Otwarte Mistrzostwa OIL w Łodzi w Półmaratonie

IV Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur to impreza sportowa, której celem jest rozwijanie sportowych zainteresowań mieszkańców miasta, integracja środowiska sportowego, propagowanie zdrowego stylu życia i promocja znaczenia Piotrkowa Trybunalskiego w historii Rzeczypospolitej.

Foto: facebook.com/polmaratonpiotrkowski

W ramach półmaratonu zaplanowane są także Otwarte Mistrzostwa OIL w Łodzi w Półmaratonie oraz, po raz pierwszy, dodatkowy dystans 5 km (start wspólny – jedna pętla).

Zapisy internetowe do 19 czerwca 2018 r. na stronie www.polmaratonpiotrkowski.pl. W dniu 20 i 21 czerwca 2018 r. (przy niezapełnionej liście startowej) zgłoszenia będą przyjmowane w biurze zawodów.

„Na zjeździe generalnym zwołanym do Piotrkowa przez króla Jana Olbrachta w styczniu 1493 roku nastąpiło ostateczne ustalenie kształtu parlamentu polskiego z podziałem na Izby Senacką i Poselską. Te wydarzenia powodowały, że Piotrków był w tym okresie drugą – polityczną stolicą królestwa. Nic dziwnego, że wieki XV i XVI to najlepszy okres w dziejach miasta, które pomimo trapiących je klęsk żywiołowych, pod koniec XVI wieku liczyło ponad 3000 mieszkańców w obrębie murów miejskich i na rozległych przedmieściach. Upadek miasta przyniosły dopiero klęski żywiołowe i skutki wojen ze Szwecją toczonych w XVII i początkach XVIII wieku” – czytamy na stronie www.piotrkow.pl.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.