Mistrzostwa Polski Lekarzy w pływaniu z Otylią Jędrzejczak w tle (foto)

W dniach 26-27 kwietnia na dębickim basenie po raz 14. odbyły się Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu. Udział wzięło 75 zawodników (w tym 22 kobiety) reprezentujących 16 okręgowych izb lekarskich z całego kraju.

 

Równocześnie ze zmaganiami pływackimi medyków rozegrano I Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Pływaniu.

W trakcie mistrzostw rozegrano 31 konkurencji, w których znajdowały się zarówno zmagania indywidualne, jak i sztafetowe (w tym mikstowe).

Tradycyjnie odbył się również wyścig dzieci, który miał na celu propagowanie pływania wśród najmłodszych. Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli: prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr Maciej Hamankiewicz i prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Gośćmi honorowymi byli wspaniali polscy mistrzowie olimpijscy: Otylia Jędrzejczak – mistrzyni olimpijska z Aten, Józef Lipień – zapaśnik, wicemistrz olimpijski z Moskwy oraz Ryszard Wolny – zapaśnik mistrz olimpijski z Atlanty.

Uroczystego Otwarcia XIV MPLwP i I MPFwP Dębica 2018 dokonali: sekretarz ORL dr Krzysztof Marchewka w Rzeszowie i prezes NRA Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Mistrzostwa tradycyjnie odbyły się w czterech sesjach, a jedna z nich to już VI Memoriał im. dr. Krzysztofa Kaźmierczaka – zmarłego w 2012 roku naszego Kolegi i Przyjaciela.

Zwieńczeniem mistrzostw była I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Lekarzy I Farmaceutów „Postępy w medycynie sportowej i farmacji”, która odbyła się 28 kwietnia 2018 w Jasionce. Honorowy patronat naukowy nad konferencją objęli: prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej dr Andrzej Bugajski i wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego dr Antoni Sydor.

W konferencji uczestniczyło kilkuset lekarzy i farmaceutów zainteresowanych tematyką wykładów przedstawionych przez znakomitych polskich i zagranicznych naukowców.

Podczas uroczystego zamknięcia XIVMPLwP i I MPFwP dokonano podsumowania zawodów, a najlepszym zawodnikom wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy. Najlepszym w klasyfikacji drużynowej OIL okazał się zespół OIL Rzeszów, w klasyfikacji indywidualnej kobiet po raz drugi z rzędu koleżanka Magdalena Drab z OIL Kraków, a wśród kolegów Mariusz Faff z OIL Rzeszów.

Nagrodę im dr. Krzysztofa Kaźmierczaka kapituła przyznała Patrycji i Krzysztofowi Lewkowiczom oraz im wspaniałym dzieciom za udział i propagowanie rodzinnych pływackich zmagań. Nagrodę wręczyła członek kapituły dr Ewa Zimna-Walendzik.

Oficjalne wyniki XIV Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu zamieszczono na stronie internetowej OIL w Rzeszowie www.rzeszow.oil.org.pl i stronie internetowej mistrzostw www.mplwp.pl. Gratulujemy osiągniętych wyników oraz zapraszamy za rok na XV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu!

Janusz Bieniasz

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.