XXVIII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy

Jak co roku na początku września odbyły się organizowane przez Warmińsko-Mazurską Izbę Lekarską w Olsztynie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy. Ośrodek „Wrota Mazur” koło Pisza gościł 29 załóg lekarskich z terenu całego kraju.

Podczas trzydniowych zawodów odbywających się na jeziorze Roś rozegrano 9 wyścigów mistrzowskich oraz dodatkowy wyścig memoriałowy ku pamięci dr Władysława Lipeckiego wieloletniego komandora tych regat. Dodatkowo zwycięska załoga pierwszego wyścigu uhonorowana została nagrodą memoriałową śp. dr. Mariana Szczepańskiego wieloletniemu najstarszemu uczestnikowi tych regat.

Tegoroczna pogoda nie była za łaskawa dla żeglarzy. Przy ładnej słonecznej i ciepłej pogodzie i słaby wiatrach trzeba było wykazać się nie lada kunsztem żeglarskim a i waga załóg odgrywała w tym wypadu dosyć istotną rolę. Zawody rozegrane były systemem przesiadkowym na jachtach kabinowych Delfia 21. Komandorem regat po raz pierwszy był dr Roman Żuralski, który razem z biurem regat zapewnił, że same zawody i imprezy towarzyszące stały na wysokim poziomie.

Jak co roku po regatach organizatorzy zapewnili obok strawy cielesnej, także znakomite wieczorne występy artystyczne. Pierwszego wieczora mogliśmy wysłuchać koncertu szczycieńskiej formacji „Kuzyni Neptuna”, która zaprezentowała nam szantowe szlagiery zarówno własnej kompozycji, jak też wszystkim znane topowe przeboje żeglarzy. Nie zabrakło także nastrojowych pieśni inspirowanych folkiem irlandzkim. Drugiego dnia zaprezentował się zespół „Polski Elvis Mirosław Deredas” z Nowego Miasta Lubawskiego, który w znakomitej formie zaśpiewał uczestnikom największe przeboje legendarnego piosenkarza.

Zbigniew Gugnowski

Do pobrania (oficjalna klasyfikacja poszczególnych konkurencji):

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.