Z życia OIL: pomoc prawna, pełnomocnik ds. zdrowia, Tele-Anioł

Każdy lekarz i lekarza dentysta posiadający prawo wykonywania zawodu jest członkiem izby z mocy ustawy. Okręgowe izby lekarskie podejmują różnorodne działania.

Małopolski Tele-Anioł
Foto: UMWM

Lublin: wsparcie prawne dla lekarzy

– Od września wprowadzamy dla lekarzy i lekarzy dentystów, członków Lubelskiej Izby Lekarskiej, dwa nowe rozwiązania mające na celu zapewnienie dodatkowej opieki prawnej – informuje Leszek Buk, prezes ORL w Lublinie na stronie internetowej izby.

Pierwsze z nich to dostęp do 24-godzinnej opieki prawnej zapewnionej dzięki umowie z Lex Secure. Usługa ta gwarantuje stały dostęp do prawnika i pomocy w rozwiązywaniu zagadnień prawnych we wszystkich sytuacjach, zarówno w sprawach zawodowych lekarzy i lekarzy dentystów jak i w sprawach prywatnych.

Lekarze i lekarze dentyści lubelskiej izby, w ramach porozumienia z Wolters Kluwer Polska, zyskują też bezpłatny dostęp do platformy internetowej „Lex Ochrona Zdrowia”. Serwis zawiera bazę stale aktualizowanych aktów prawnych, praktycznych komentarzy, wzorówpism i analiz.

Małopolski Tele-Anioł – rekrutacja

Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie prosi lekarzy POZ o zamieszczenie w swoich gabinetach informacji na temat projektu Małopolski Tele-Anioł, współfinansowanego z funduszy unijnych, realizowanego przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.

Celem projektu jest zorganizowanie systemu opieki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Do 10 tys. osób trafią specjalne opaski z kartą SIM, dzięki którym będą mogli szybko wezwać pomoc. W ramach projektu przewidziano również wsparcie dla seniorów i osób niesamodzielnych w ich domu. Trwa rekrutacja uczestników. Więcej o małopolskiej inicjatywie pisaliśmy kilka tygodni temu tutaj.

Białystok: powołano pełnomocnika ds. zdrowia lekarzy

Okręgowa Rada Lekarska w Białymstoku podjęła decyzję o utworzeniu stanowiska pełnomocnika ds. zdrowia lekarzy. 11 kwietnia br. powołano na tę funkcję Witolda Olańskiego, który na łamach biuletynu białostockiej izby przedstawił obszar swoich działań. Pełnomocnik zajmuje się przede wszystkim sprawami dotyczącymi uzależnień i problemów psychicznych/psychiatrycznych w środowisku lekarskim, ale też prowadzi działalność pomocową. Z problemem mogą się do niego zgłosić zarówno lekarze, jak i członkowie rodzin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.