Lekarze znów o fotografii w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

W dniach 18-23 września odbyła się już VI edycja Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego  Lekarzy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Organizatorem była Lubelska Izba Lekarska przy wsparciu Naczelnej Izby Lekarskiej.

21 uczestników-lekarzy niemal z całej Polski miało okazję tym razem doskonalić swój warsztat w fotografii pod okiem Andrzeja Zygmuntowicza – szefa Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz Szymona Szczęśniaka – ambasadora firmy Fuji, również członka ZPAF.

Zajęcia warsztatowe dotyczyły „street foto”, czyli fotografii ulicznej, w tym z częściowym wykorzystywaniem użyczonego przez sponsora sprzętu. A że pogoda dopisywała to praca z Szymonem tak w „bazie”, którą był „Dom dziennikarza”, jak i w terenie, wypadły wspaniale. Wieczór z Andrzejem Zygmuntowiczem był również niepowtarzalną okazją obejrzenia (przedpremierowo) fotografii wybranych do niewydanego jeszcze albumu „100 fotografii na 100-lecie niepodległości Polski”, którego jest redaktorem.

Dyskusje o fotografii trwały jak zwykle co wieczór do późnych godzin nocnych. Pozostałą cześć warsztatów poprowadzi przewodniczący Komisji Kultury LIL Darek Hankiewicz (również pasjonat fotografii), który był odpowiedzialny za część organizacyjną pleneru. Piątkowe przedpołudnie było niespodzianka dla uczestników. Monika Januszek Surdacka z Muzeum Nadwiślańskiego  w Kazimierzu Dolnym poprowadziła plenerowiczów znanymi i nieznanymi śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów. Po drodze była „pyszna” opowieść o Kuncewiczach i okazja do zrobienia ciekawych fotografii.

Intensywne zajęcia fotograficzne zakończyły się w niedzielę rano  po śniadaniu, kiedy to uczestnicy rozjechali się do własnych domów, stwierdzając niemal jednogłośnie: znów było tak krótko! Ale niemal wszyscy zadeklarowali przyjazd na wernisaż wystawy poplenerowej już 17 listopada w „Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej” w Klubie Lekarza, Lubelskiej Izby Lekarskiej w Lublinie na ul. Chmielnej 4  o godz. 12.00, żeby obejrzeć efekty swojej pracy. Zapraszamy  również wszystkich chętnych na wernisaż do Lublina.

dh

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.