Samorządy zawodów medycznych opracują rekomendacje ws. EDM

Reprezentanci Naczelnej Rady Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Naczelnej Izby Aptekarskiej, Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych oraz Krajowej Izby Fizjoterapeutów wzięli udział w spotkaniu poświęconym informatyzacji w ochronie zdrowia.

 

Foto: Mariusz Tomczak

Spotkanie odbyło się w czwartek z inicjatywy prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej prof. dr. hab. Andrzeja Matyi w siedzibie samorządu lekarskiego.

Przedstawiciele samorządów wyrazili zaniepokojenie stanem przygotowań do wdrożenia zaprojektowanych etapów cyfryzacji opieki zdrowotnej.

Uczestnicy spotkania podkreślili w szczególności brak stabilnych rozwiązań prawnych w tej materii, który grozi przerzuceniem w znacznym stopniu na placówki medyczne odpowiedzialności za działanie budowanego systemu informatycznego.

Zebrani podjęli decyzję o powołaniu wspólnej grupy ekspertów, która skupi się na wypracowaniu wspólnych rekomendacji w obszarze Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM). To pierwsza inicjatywa, w ramach której współpracę podjęły wszystkie samorządy zawodów medycznych.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.