Orkiestra zagrała dla najlepszych lekarzy specjalistów

Występ Orkiestry Straussowskiej „Obligato” zakończył sobotnią uroczystość „Specjalista 2017”. W gmachu Ministerstwa Zdrowia uhonorowano lekarzy specjalistów, którzy w sesjach egzaminacyjnych 2017 roku złożyli Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z najlepszym wynikiem, oraz kierowników ich specjalizacji.

Foto: Mariusz Tomczak

Najlepszym lekarzom specjalistom listy gratulacyjne wręczał wiceminister zdrowia dr hab. Marcin Czech i prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

„Wszystkim specjalistom życzę, by wybrana specjalizacja okazała się trafnym wyborem i prawdziwym powołaniem” – powiedział wiceminister zdrowia, zwracając się do specjalistów obecnych na uroczystości. „Młode kadry były i są potrzebne, ale obecnie w zawodach medycznych szczególnie boleśnie odczuwamy ich brak” – podkreślił prezes NRL.

Zdaniem prof. Andrzeja Matyi luka pokoleniowa długo będzie dawała się we znaki. „Spędza to sen z powiek wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za bezpieczeństwo zdrowotne społeczeństwa. Szczególnego charakteru nabiera to teraz – w obliczu cywilizacyjnych, demograficznych, technologicznych i finansowych wyzwań” – dodał.

Kilkadziesiąt zdjęć z sobotniej uroczystości tutaj.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.