Z życia OIL: warsztaty, e-informator, piknik

Śląska Izba Lekarska zorganizowała „III Jesienne Spotkania Lekarzy Medycyny Rodzinnej”. Warsztaty odbyły się 13 października w siedzibie śląskiej izby.

IX Rodzinny Piknik Mazowieckiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego
Foto: www.izba-lekarska.pl

Podczas spotkania była mowa m.in. o probiotykach, nowych wytycznych postępowania w nadciśnieniu płucnym, wybranych aspektach prawa medycznego w pracy lekarza, pacjentach z dusznością w POZ, niedoczynności i nadczynności tarczycy w praktyce lekarza rodzinnego.

Wielkopolska Izba Lekarska wspólnie z Kancelarią Adwokatów i Radców Prawnych P.J. Sowisło & Topolewski S.K.A. wdrażają projekt polegający na cyklicznej publikacji e-informatora prawnego, w którym można znaleźć najnowsze zmiany w prawie istotne z punktu widzenia wykonywania zawodu lekarza lub lekarza dentysty w ramach praktyki zawodowej.

Będą one dotyczyły zarówno zagadnień stricte związanych z prawem medycznym, jak też związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz zatrudnianiem lekarzy w podmiotach leczniczych. Biuletyn ma ukazywać się co 14 dni. Pierwszy numer opublikowano 14 września. Jest on dostępny na stronie internetowej izby. Informator będzie też rozsyłany za pomocą izbowego newslettera.

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wzięła udział w IX Rodzinnym Pikniku Mazowieckiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Wydarzenie miało miejsce 15 września w Parku Rydza Śmigłego w Warszawie. Warszawiacy mogli przyjrzeć się bliżej 16 zawodom zaufania publicznego, w tym pracy lekarzy i lekarzy dentystów. Dla odwiedzających warszawska izba zapewniła m.in. akcję edukacyjną na temat karmienia piersią, promowano też prozdrowotne postawy w zakresie higieny jamy ustnej i żywienia, a chór OIL w Warszawie „Medicantus” wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych.

Lekarze informowali też o tym, jak ważne są szczepienia. Dla OIL w Warszawie to temat, w który w ostatnim czasie bardzo się angażuje. W ramach akcji „Kocham, więc szczepię” drukowane są plakaty, udostępniane są też ulotki edukacyjne na temat istoty szczepień, a także organizowane spotkania eksperckie związane z tym zagadnieniem.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.