Kto wygrał ogólnopolski konkurs na najlepszy studencki projekt naukowy?

POTENCJOmetr to ogólnopolski konkurs na najlepszy studencki projekt naukowy. Tegoroczną edycję rozstrzygnieto właśnie w stolicy na Politechnice Warszawskiej.

Foto: umb.edu.pl

Wygrało Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji UMB.

Studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zaprezentowali w konkursie projekt naukowy pt. „Nanotechnologia w terapii glejaka wielopostaciowego” (prezentacji podczas konkursu dokonała Anna Krętowska).

Projekt ten zwyciężył najpierw w kategorii „Life Science”, a także w kategorii generalnej całego konkursu. Zakładem Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji kieruje Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Marcin Moniuszko, zaś prace koła naukowego koordynuje dr Kamil Grubczak.

POTENCJOmetr to ogólnopolski konkurs na najlepszy studencki projekt naukowy, którego celem jest zwiększenie aktywności uczelnianych kół naukowych. Projekty oceniane są w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne. Na laureatów konkursu czekają nagrody o wartości 18 tys. zł oraz nagroda główna – 5-dniowa wizyta studyjna w Szwajcarii.

Glejak mózgu jest nowotworem, w którym ponad 90 proc. pacjentów nie przeżywa więcej niż pięciu lat od diagnozy. Studencki projekt zakłada zaprzęgnięcie nanocząstek do transportu leku do mózgu, tak by substancja lecznicza aktywowała się w samym guzie. Dzięki temu chorzy mieliby większą szansę na przeżycie.

Źródło: UMB

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.