Nie żyje prof. Romuald Dębski

Prof. Romuald Dębski nie żyje. Zmarł w czwartek 20 grudnia w wieku 62 lat po kilkunastodniowym pobycie w szpitalu w ciężkim stanie.

Foto: cmkp.edu.pl / pixabay.com

Informację o śmierci wybitnego ginekologa podał Szpital Praski na swoim profilu na Facebooku.

Prof. Romuald Dębski był specjalistą z zakresu położnictwa i ginekologii, perinatologii oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

Był wykładowcą akademickim, autorem lub współautorem ponad 100 publikacji oraz kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.

Członek towarzystw naukowych takich jak: Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (wiceprezes), Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne (członek-założyciel) oraz Polskie Towarzystwo Menopauzy i Andropauzy (prezes).

Studia na kierunku lekarskim ukończył w 1982 roku w Akademii Medycznej w Warszawie. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał cztery lata później na podstawie rozprawy pt. „Porównanie stężenia ferrytyny i alfa-fetoproteiny w surowicy i płynie owodniowym ciężarnych z ciążą prawidłową i powikłaną konfliktem serologicznym”.

Stopień doktora habilitowanego otrzymał w 1990 roku w oparciu o pracę pt. „Punkcje naczyń pępowinowych w diagnostyce i leczeniu konfliktu serologicznego”.

Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.