Działacze samorządu lekarskiego na prestiżowej Liście Stu

Znamy laureatów Listy Stu 2018 – najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia w minionym roku.

Foto: Mariusz Tomczak

Wyniki najnowszego plebiscytu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek 18 lutego w Warszawie.

Za osobę najbardziej wpływową w polskiej medycynie jury uznało prof. Mirosława Wielgosia, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownika I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM, konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii.

Za osobę mającą największy wpływ na system ochrony zdrowia jury uznało ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. W tej drugiej kategorii 12. miejsce zajął prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja, 14. miejsce prezes ORL w Warszawie Łukasz Jankowski, na 33. miejscu uplasował się członek NRL Damian Patecki, a na 39. inny członek NRL prof. Romuald Krajewski.

Od 16 lat „Puls Medycyny” wyróżnia osoby, które mają szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny, a od 4 lat także tych, którzy przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce. Kandydaci oceniani byli przez kapitułę konkursu w trzech kategoriach: osiągnięcia i dokonania w 2018 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku oraz siła publicznego oddziaływania.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.