Poradnik Komisji Stomatologicznej NRL

Komisja Stomatologiczna NRL stworzyła proste i przejrzyste wytyczne dotyczące realizacji obowiązków wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie rtęci.

Foto: pixabay.com

Trzy modele, według których podmiot wykonujący działalność leczniczą może wypełnić obowiązki wynikające z rozporządzenia ws. rtęci, można znaleźć na stronie www.nil.org.pl/amalgamat.

Komisja Stomatologiczna NRL opracowała również ważne dokumenty, które 25 stycznia przyjęła Naczelna Rada Lekarska:

– stanowisko NRL w sprawie obowiązków lekarzy dentystów, wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie rtęci tłumaczącego na gruncie art. 39 ust. 1 ustawy o izbach lekarskich znaczenie zapisów art. 10 Rozporządzenia UE i sugerującego możliwe sposoby wykonania zapisanych tam obowiązków przy wsparciu władz publicznych;

– apele:

1) do Prezesa Rady Ministrów o decyzję ws. sfinansowania obowiązków nałożonych na placówki stomatologiczne;

2) do ministra zdrowia o uzupełnienie katalogu świadczeń gwarantowanych o świadczenie bezpiecznego usunięcia wypełnienia amalgamatowego;

– wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie jednego z przepisów, który definiuje wzór karty przekazania odpadów, za niezgodny z art. 2 Konstytucji RP.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.