XXVIII Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim

W niedzielę 3 marca odbyły się XXVIII Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim. Rozegranym na stoku Wilmot Mt. w stanie Wisconsin zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna i mroźna pogoda oraz wspaniałe warunki narciarskie.

Foto: W. Łysiński, B. Orawiec

Honorowy patronat nad Mistrzostwami sprawował Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago z Panem Konsulem Piotrem Janickim na czele. Imprezę zorganizował honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec.

Trasę przygotowała szkoła narciarska z Wilmot Mt., a bramki do slalomu giganta ustawili Scott Larson i Robert Neuroth. Na świetnie przygotowanej przez Wilmot Racing Team trasie slalomu giganta pierwsze wystartowały dzieci, a następnie panie i panowie.

Wśród dzieci grupy młodszej do 10 lat, zwyciężyła Olivia Wykrętowicz, II miejsce zdobyła Ania Zarnecki, III lokatę – Adam Zarnecki. W grupie starszej dzieci I miejsce zdobyła Zosia Zarnecki.Wśródpańzwyciężyła Halina Anioł, drugą lokatę zajęła Beata Danek, a III – debiutująca Monika Halas.

W kategorii starszej panów triumfował Bronisław Orawiec, który powtórzył sukces z zeszłego roku i uzyskał najlepszy łączny czas dwóch przejazdów wśród lekarzy. II miejsce zdobył Wojciech Grześkowiak, aIII – Wojciech Łysiński. W grupie młodszej lekarzy zwycięstwa odnieśli wszyscy startujący po raz pierwszy zawodnicy. I miejsce wywalczył Marek Honczarenko, II miejsce zajął Adam Kedzia, a III – Damian Grybowski.

W kategorii rodzin lekarskich I miejsce zdobył Michał Zarnecki, a II lokatę zajął Jan Honczarenko. W konkurencji rodzin lekarskich (2 osoby, w tym 1 lekarz) zwyciężyła rodzina Honczarenko – Marek z synem Janem, którzy otrzymali okazały Puchar Przechodni Orawca na rok.

Należy wspomnieć, że najlepszą sportsmenką w roku 2018 wśród pań po raz trzynasty została dr Halina Anioł, a wśród panów po raz dwudziesty szósty dr Bronisław Orawiec. Puchary dla sportowców roku zgodnie z wieloletnią tradycją Klubu zostały wręczone na Balu Lekarzy w Hotelu Ritz-Carlton przez Konsula Generalnego RP Piotra Janickiego oraz prezesa ZLP prof. Marka Rudnickiego.

Bezpośrednio po zawodach miało miejsce uroczyste zakończenie Mistrzostw. Prowadzący imprezę dr Orawiec powitał wszystkich zawodników, rodziny i sympatyków Klubu oraz gorąco podziękował Konsulatowi RP za wieloletni patronat nad zawodami. Złożył gratulacje zwycięzcom i życzenia dalszych sukcesów sportowych wszystkim uczestnikom Mistrzostw. Podziękował gorąco osobom, które pomagały w sprawnym przeprowadzeniu zawodów, a także Polish News, Polsports, „Super Expressowi” i „Tygodnikowi Podhalańskiemu” za patronat medialny.

Dzieci otrzymały maskotki w postaci Koziołka Matołka, przedstawiciele szkółki narciarskiej pamiątkowe medale Mistrzostw i publikacje. Debiutujący zawodnicy otrzymali od organizatora publikacje związane z działalnością Klubu. Okazałe trofea w postaci pucharów i medali najlepszym zawodnikom w poszczególnych grupach oraz Puchary Przechodnie Klubu Sportowego „Bronek” ZLP wręczył organizator w towarzystwie członkiń Zarządu Klubu: dr Haliny Anioł i dr Beaty Danek. Na zakończenie prezes KS „Bronek” ZLP zaprosił zebranych na imprezy sportowe, które będą organizowane w roku 2019.

BO

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.