Rozpoznawanie śmierci mózgu

Organizatorzy cyklu konferencji „Anestezjologia Interdyscyplinarna” i Centrum Symulacji Medycznych CM UMK w Bydgoszczy zapraszają na pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim i najprawdopodobniej pierwszy w Polsce cykl warsztatów – symulacji z wykorzystaniem symulatorów wysokiej wierności i programów wirtualnej rzeczywistości – dla interdyscyplinarnego personelu medycznego.

Część I: Rozpoznawanie śmierci mózgu.

Termin: 10 czerwca 2019 r.

Miejsce: Centrum Symulacji Medycznych CM UMK w Bydgoszczy, ul. Kurpińskiego 19

W związku ze zbliżającymi się zmianami dotyczącymi kryteriów i sposobów stwierdzania śmierci mózgu zapraszamy personel medyczny interdyscyplinarnych specjalności uczestniczący w praktyce klinicznej w procesie diagnostyki śmierci mózgu do uczestnictwa w szkoleniu.

Warsztaty pod honorowym patronatem Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii w województwie kujawsko-pomorskim będą prowadzone przez multidyscyplinarny zespół dydaktyczny Collegium Medicum UMK oraz gościnnie – innych ośrodków akademickich.

W programie m.in. wystąpienie prof. dr. hab. med. Romualda Bohatyrewicza (Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 PUM, Szczecin) p.t „Stwierdzanie śmierci mózgu według nowych kryteriów”. Kontynuację pierwszej części będą stanowić warsztaty:

II. Kwalifikacja zmarłego dawcy narządów i tkanek.

III. Opieka nad zmarłym dawcą narządów i tkanek.

IV. Autoryzacja pobrania narządów i tkanek od dawcy zmarłego.

Udział jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych liczba uczestników jest ograniczona. Rejestracja: kikanest@cm.umk.pl. W tytule wiadomości e-mail należy wpisać: „Warsztaty w CSM CM UMK 10.06.2019”, a w treści organizatorzy proszą o podanie: imienia i nazwiska oraz specjalizacji/afiliacji Chętnych, którym nie uda się zakwalifikować na warsztaty dn. 10 czerwca zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.