8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters

W dniach 23-30.03.2019 r. odbyły się w Toruniu 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce.

W zawodach uczestniczyło ok. 4 tys. zawodniczek i zawodników z 88 krajów świata, w tym 850 Polaków, również 9 lekarzy: Małgorzata Gąsowska (Legnica), Jolanta Pełka-Witt (Rozgarty), Włodzimierz Dłużyński (Pabianice), Andrzej Fraś (Słupia Wlkp.), Michał Jaszczur (Płońsk), Stefan Madej (Sosnowiec), Grzegorz Pietrak (Warszawa), Julian Pełka (Toruń), Marcin Pólkowski (Bełchatów).

Mistrzostwa okazały się wielkim sukcesem zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. Polska zdobyła łącznie 182 medale (60 złotych, 64 srebrnych i 58 brązowych), co dało 3. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata za Niemcami i USA. Dyrektorem sportowym mistrzostw świata był Julian Pełka z Torunia.

Największe sukcesy sportowe lekarzy w tych mistrzostwach to:

  • złote medale Małgorzaty Gąsowskiej w biegu na 200 m (W40) i w sztafecie 4×200 m w kat. W35 (sztafeta ustanowiła rekord świata ) i 5 miejsce w biegu na 60 m w kat. W40,
  • brązowy medal Stefana Madeja (M 70) w rzucie oszczepem.

Rozgrywano również zaliczane do oficjalnej punktacji  mistrzostw konkurencje przeprowadzane poza halą – m rzuty: oszczepem, dyskiem i młotem oraz konkurencje nazywane „non stadia” (cross country, półmaraton i chód na 10 km) W bieżącym roku planowane jest jeszcze rozegranie w Toruniu 15 czerwca 3. Mistrzostw Polski w Wielobojach Lekkoatletycznych i w dniach 29-30 czerwca w Białymstoku 8. Mistrzostw Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce, na które serdecznie zapraszam.

Julian Pełka, Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska w Toruniu

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.