Konferencja medyczna Fundacji DKMS

W związku z tegorocznymi obchodami World Blood Cancer Day/Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, który przypada na 28 maja, Fundacja DKMS organizuje konferencję pt. „Program Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów. Aspekty medyczne i psychologiczne życia z powracającą chorobą nowotworową”.

Foto: facebook.com/fundacja.dkms.polska

Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2019 r., o godzinie 12:00 w Fortecy Kręgliccy, przy ul.  Zakroczymska 12 w Warszawie.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych krwi lub szpiku. Celem konferencji oraz obchodów Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi, jest zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na problem zachorowalności na nowotwory krwi oraz szerzenie idei dawstwa komórek macierzystych krwi lub szpiku.

W trakcie tegorocznej konferencji będzie mowa o uruchomieniu przez Fundację DKMS Programu Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów. W ramach działań wspierających pacjentów Fundacja DKMS zostanie sponsorem drugiego niekomercyjnego, wieloośrodkowego, badania IntReALL SR i HR 2010, które dotyczy leczenia dziecięcej nawrotowej ostrej białaczki limfoblastycznej. Do nawrotu choroby dochodzi u około 15-20% pacjentów.

Celem badania jest optymalizacja standardów opieki medycznej, diagnostyki i leczenia, aby zwiększyć wskaźnik przeżywalności chorych i ograniczyć toksyczność stosowanych terapii. Do badania zgłosiło się 300 europejskich placówek szpitalnych. Badanie realizowane będzie w 3 ośrodkach pediatrycznych w Polsce. W czasie wydarzenia będzie poruszany także temat znaczenia wsparcia psychologicznego dla pacjentów walczących z nowotworami krwi i ich rodzin.

W konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele środowisk medycznych i naukowych, przedstawiciele administracji rządowej,  fundacje wspierające Pacjentów cierpiących na nowotwory krwi, pacjenci po przeszczepach oraz realni dawcy zarejestrowani w bazie Dawców Fundacji DKMS.  Wydarzenie planowane jest na około 150 osób. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Lekarska”.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.