Uwaga brydżyści! XXIV Mistrzostwa Polski Lekarzy

27 września 2019 r. (piątek), godz. 18:00 – turniej na punkty meczowe (impy). 28 września 2019 r. (sobota), godz. 11:00 – turniej indywidualny (zgłoszenia do godz. 10.45), godz. 16:30 – turniej na zapis maksymalny (maxy).

Foto: pixabay.com

Regulamin i informacje organizacyjne

1. Organizatorem XIV Mistrzostw Polski Lekarzy jest Mazowiecki Związek Brydża Sportowego oraz niżej podpisani przedstawiciele lekarzy.

2. XXIII Mistrzostwa Polski Lekarzy odbędą się w Warszawie, w Centrum Sportów Umysłowych przy ul. Polinezyjskiej 10 w terminie 27-28 września 2019 r.

3. Turnieje – indywidualny, par na impy i maxy rozegrane zostaną w ramach Mistrzostw Mazowsza (turnieje zaplanowano na piątek godz. 18:00, sobota godz. 11:00 i 16:30); wszystkie turnieje mają formułę otwartą .

4. Obowiązują przepisy PZBS: MPB’17, Polityka Systemowa PZBS (w tym zakaz systemów wysoce sztucznych), DON, etc.

5. W turnieju indywidualnym wszyscy zawodnicy zobowiązani są posługiwać się tym samym systemem licytacyjnym i alfabetem sygnałów (wisty, zrzutki) – skrócona karta konwencyjna będzie przygotowana i dostępna na każdym stole przeznaczonym do gry.

6. Wpisowe do turniejów wynosi: 30 zł od zawodnika niezrzeszonego w PZBS, 25 zł od członka PZBS, 20zł od członka PZBS z uprawnieniami do ulg.

7. Trzech pierwszych uczestników w każdym mistrzowskim turnieju w klasyfikacji Mistrzostw Polski Lekarzy uzyskają tytuły Mistrza oraz I i II Wicemistrza Polski Lekarzy w danej konkurencji.

8. W klasyfikacji długofalowej Mistrzostw Polski Lekarzy uwzględnieni będą tylko lekarze, na podstawie punktów zdobytych w turniejach mistrzowskich. Zaliczone zostaną zawodnikowi – lekarzowi punkty do punktacji długofalowej także w przypadku startu w turnieju par w parze z zawodnikiem nie będącym lekarzem, lecz taka para nie bierze udziału w przyznaniu tytułów Mistrza i Wicemistrzów Polski Lekarzy (uwzględnione będą tylko pary lekarskie). Za zwycięstwo w klasyfikacji lekarzy uczestnik otrzymuje liczbę punktów równą liczbie zawodników w klasyfikacji w turnieju indywidualnym z obniżką o 1 PDF dla następnych miejsc oraz liczbę punktów równą podwojonej liczbie uczestników w klasyfikacji w turniejach par (przyjmując parę w której gra przynajmniej jeden lekarz jako uczestnika klasyfikacji) z obniżką o 2 PDF dla następnych miejsc. We wszystkich turniejach trzy pierwsze miejsca otrzymują dodatkowe punktacji długofalowe w wysokości 3,2,1 PDF.

9. Nagrody – zgodnie z regulaminem PZBS. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają medale, puchary i dyplomy. Przyznane zostaną także medale, nagrody i puchary dla najlepszych lekarzy w punktacji długofalowej, dodatkowo dla najlepszej zawodniczki wśród lekarzy). Nagrody zostaną wręczone w trakcie spotkania towarzyskiego – ceremonii zakończenia Mistrzostw Polski Lekarzy, która będzie zorganizowana w sobotę około godz. 21:00 (po zakończeniu Mistrzostw).

10. Wszelkie sprawy nieobjęte regulaminem rozstrzyga organizator.

Kontakt i informacje

  • dr Krzysztof Makuch tel. 608 200 190 krzysztofmakuch@hipokrates.org
  • dr Aleksander Skop tel. 604 267 343 skop.aleksander@gmail.com

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.