Dolny Śląsk uczci dr. Wilhelma Ebsteina

21 września 2019 r. w Teatrze Miejskim w Jaworze koło Legnicy na Dolnym Śląsku odbędzie się wyjątkowa uroczystość poświęcona będzie osiągnięciom geniusza medycyny, wielkiego lekarza i niezwykłej postaci, dra Wilhelma Ebsteina.

Foto: Nicola Perscheid hm.nlm.nih.gov (domena publiczna)

Ten urodzony w Jaworze geniusz medycyny, dzięki odkryciom w zakresie wrodzonych wad serca, a także badaniom w zakresie cukrzycy, chorób metabolicznych i nefrologii, na stałe wszedł do historii medycyny i światowej nauki.

Celem tej ważnej uroczystości, która zgromadzi europejskich liderów kardiologii i kardiochirurgii, światowej sławy ekspertów w leczeniu choroby Ebsteina, jest przybliżenie i uhonorowanie postaci dra Ebsteina i jego dokonań z perspektywy współczesnej nauki i medycyny.

Jednym z punktów konferencji jest projekcja filmu edukacyjnego, mającego na celu popularyzację wśród mieszkańców regionu i kraju postaci dra Wilhelma Ebsteina i jego wybitnych osiągnięć. Uroczystość związana będzie również z odsłonięciem w Muzeum Miejskim jego popiersia, a jej zwieńczeniem będzie Koncert Polskiej Opery Królewskiej w Kościele Pokoju w Jaworze.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego uroczystości jest prof. Marian Zembala. W spotkaniu weźmie udział m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dwa największe w Polsce towarzystwa medycyny sercowo-naczyniowej, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne oraz Polskie Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów, aktywnie włączyły się do tej szlachetnej inicjatywy, popularyzacji postaci dr. Ebsteina i jego dokonań, obejmując honorowy patronat nad wydarzeniem. Patronem medialnym uroczystości jest „Gazeta Lekarska”.

Więcej o dokonaniach dra Wilhelma Ebsteina tutaj.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.