Rekomendacja już jest. Co na to premier?

Rada Narodowego Funduszu Zdrowia rekomendowała na stanowisko prezesa NFZ Tadeusza Jędrzejczyka – to oficjalna informacja podana przez Ministerstwo Zdrowia. Teraz potrzebna jest jeszcze decyzja premiera Donalda Tuska. Kim jest prawdopodobny nowy szef Funduszu?

Foto: Marta Jakubiak

Tadeusz Jędrzejczyk ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku, jest specjalistą z zakresu medycyny społecznej oraz organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego. Pracował m.in. jako adiunkt na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od października ubiegłego roku kieruje pomorskim oddziałem Funduszu.

Czego wciąż nie wiemy?

Jednak nadal nie znamy imion i nazwisk innych osób ubiegających się o stanowisko prezesa NFZ. O podanie ich do publicznej wiadomości apelował prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. „Poprzez sam fakt kandydowania na tak wysokie i obarczone odpowiedzialnością stanowisko kandydat powinien liczyć się z koniecznością poddania postępowania rekrutacyjnego kontroli społecznej” – napisał Maciej Hamankiewicz w liście do Bartosza Arłukowicza (czytaj więcej). O tym, dlaczego to tak tajna informacja, pisaliśmy już 1,5 tygodnia temu (czytaj więcej).

Od konfliktu do konkursu

Fundusz nie ogłosił konkursu na stanowisko prezesa odkąd w grudniu 2013 roku minister zdrowia odwołał ówczesną szefową NFZ Agnieszkę Pachciarz. Przyczyną jej odwołania był konflikt z Bartoszem Arłukowiczem na tle finansowania leczenia osób nieubezpieczonych z prawem do świadczeń (np. dzieci). Agnieszka Pachciarz pozwała wtedy ministra zdrowia do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Od kilku miesięcy obowiązki prezesa Funduszu pełni Wiesława Kłos, która od 2012 roku jest zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych.

mt

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.