Ogólnopolska konferencja boreliozowa

Borelioza jest chorobą zakaźną, o której świat dowiedział się w latach 80. XX wieku. Wiedza na temat tej powszechnej choroby odkleszczowej ewoluowała na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci i dostarczyła medycynie ważne narzędzia diagnostyczne oraz terapeutyczne.

Foto: pixabay.com

Z drugiej jednak strony, mnogość różnorodnych informacji dostępnych zarówno w literaturze naukowej, jak i w środkach masowego przekazu sprawia, że borelioza jest chorobą otoczoną wieloma wątpliwościami i kontrowersjami.

Chciałbym Państwa bardzo serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w „Ogólnopolskiej konferencji boreliozowej”, która odbędzie się 10–11 października 2019 roku w Hotelu HAVET Resort & SPA w Dźwirzynie.

Patronem medialnym konferencji jest „Gazeta Lekarska”.

Podczas spotkania poruszone zostaną ważne aspekty kliniczne oraz diagnostyczne boreliozy. Program konferencji dodatkowo uwzględnia inne zagadnienia związane z chorobami wektorowymi występującymi w Polsce oraz najczęściej pojawiające się trudności diagnostyczne i kontrowersje, w szczególności te, które narosły w ostatnich latach wokół tematu boreliozy.

Wykłady wygłoszone zostaną przez wybitnych specjalistów zajmujących się na co dzień leczeniem, diagnostyką oraz innymi aspektami boreliozy i innych chorób wektorowych. Mam nadzieję, że program konferencji będzie dla Państwa atrakcyjny merytorycznie, a udział w konferencji przyczyni się do poszerzenia dotychczasowej wiedzy bądź usystematyzuje już posiadane informacje. Więcej na https://borelioza2019.pl.

Prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.