Problem z e-receptą? Zadzwoń lub napisz!

8 stycznia 2020 roku wchodzi obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Oznacza to że każdy pracownik medyczny uprawniony do wystawiania recept jest zobligowany przepisami prawa do wystawiania e-recept.

Foto: freeimages.com

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w końcówce okresu przejściowego zorganizował spotkania we Wrocławiu, Białymstoku, Pajęcznie, Bielsku-Białej oraz Pruszkowie.

Tradycyjnie na szkoleniach pracownicy medyczni mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób rozpocząć proces wystawiania e-recept, e-skierowań oraz jakie korzyści daje Internetowe Konto Pacjenta.

Przypominamy, że w przypadku pytań bądź wątpliwości eksperci Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia są dostępni przez 7 dni w tygodniu w godzinach 6-21 pod numerem telefonu 19 457 oraz pod adresem e-mail: e-recepta@csioz.gov.pl.

Przypadki, w których można wystawiać recepty w postaci papierowej, prezentujemy TUTAJ.

Powiązane aktualności

Jeden komentarz

Skomentuj
  1. Dominik Spałek
    sty 08, 2020 - 02:02 PM

    Spokojnie jak informuje Ministerstwo Zdrowia „(…)przepisy nie przewidują kar dla lekarzy, którzy pomimo obowiązku ustawowego wystawią po 8 stycznia 2020r. wystawią receptę w postaci papierowej (…)”
    https://prostetorodo.pl/2019/12/12/kary-za-recepty-papierowe-po-08-stycznia-2020r/

    ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.