„Gazeta Lekarska Premium” nr 6/7 2014

Elektroniczne wydanie „Gazety Lekarskiej Premium” jest poszerzoną wersją wydania papierowego wzbogaconą m.in. o dodatkowe materiały graficzne, pliki multimedialne oraz dłuższe wersje niektórych artykułów. O czym piszemy w najnowszym numerze?

TEMAT MIESIĄCA: Czas na urlop

To, ile lekarz pracuje, i jak długo odpoczywa, jest ściśle powiązane z formą zatrudnienia, jakie posiada. Pracownik etatowy ma w roku do dyspozycji 26 dni urlopu wypoczynkowego, co określone jest w kodeksie pracy. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku kontraktu. Zazwyczaj jego zapisy nie gwarantują lekarzowi płatnych świadczeń ani w przypadku choroby, ani dni wolnych na odpoczynek. Jeszcze inaczej sytuacja wygląda, gdy prowadzi się wyłącznie praktykę prywatną.

ROZMOWA O ZDROWIU: Poza presją pracy

Rozmowa z dr. hab. Sylwiuszem Retowskim, psychologiem pracy i organizacji Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, o tym, jaki jest złoty środek na dobry, pozbawiony myśli o pracy i codziennych obowiązkach urlop, czy potrafimy odpoczywać i dlaczego ludzie nie znajdują czasu na urlop, choć jest to coś przyjemnego.

PRAKTYKA LEKARSKA: Homeopatia na uniwersytecie (tylko w „GL Premium”)

W 1796 roku niemiecki lekarz Samuel Hahnemann przedstawił założenia homeopatii. Co się zmieniło w medycynie przez te 218 lat? Właściwie wszystko. Powstały całe nieznane wcześniej dziedziny medycyny. Homeopatia, jej założenia i praktyka pozostały niezmienne; zmienił się tylko stopień rozcieńczeń – dzisiaj kufel trzeba by wlać do Atlantyku…

LIST DO REDAKCJI: Komentarz do listu „Narodowa trzęsiączka akredytacyjna” (tylko w „GL Premium”)

Głos w sprawie wizytatora akredytacyjnego Centrum Monitorowania Jakości, prezydenta Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce, doktora nauk medycznych i chirurga czynnego zawodowo.

Zobacz spis treści „Gazety Lekarskiej Premium” (nr 6/7 2014)

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.