Prowadzenie dokumentacji medycznej zbiorczej

Czy w dokumentacji medycznej zbiorczej prowadzonej np. w formie księgi porad ambulatoryjnych dla nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej, dopuszczalne jest, aby oznaczyć datą jedynie początek wpisu, dokonywać kolejnych (numerowanych) wpisów/porad dla poszczególnych pacjentów i na końcu wpisu zamieścić dane dotyczące osoby udzielającej świadczeń (oczywiście przy założeniu, że przez cały czas świadczeń udziela ta sama osoba)?

Foto: Mariusz Tomczak

„We wpisie w dokumentacji medycznej zbiorczej prowadzonej w formie księgi porad ambulatoryjnych dla nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej nie jest wymagane umieszczenie podpisu osoby udzielającej świadczeń zdrowotnych” – czytamy w informacji prawnej, przygotowanej przez aplikantkę radcowską Katarzynę Różycką, która powstała w związku z pytaniem jednego z wiceprezesów Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.

„Każdy wpis w księdze księgi porad ambulatoryjnych dla nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej powinien zawierać datę i oznaczenie osoby udzielającej świadczeń zdrowotnych. Oznaczenie następuje poprzez wymienienie nazwiska i imienia, tytułu zawodowego, uzyskanych specjalizacji oraz numeru prawa wykonywania zawodu lekarza/pielęgniarki i położnej” – dodaje prawniczka

Cytowana informacja została zamieszczona na stronie internetowej Śląskiej Izby Lekarskiej (pobierz).

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.