VII MPL w Piłce Nożnej 6-osobowej

W dniach 14-15 czerwca odbyły się VII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Piłce Nożnej 6-osobowej, organizowane przez Okręgową Izbę Lekarską w Częstochowie. Wzięło w nich udział 13 drużyn, reprezentujących okręgowe izby lekarskie z Polski.

Foto: OIL w Częstochowie

Zmagania na murawie trwały dwa dni, a mecze rozgrywano w dwóch grupach. W tym roku mistrzostwo wywalczyła drużyna Medyk Zabrze, II miejsce zajęła reprezentacja Okręgowej Izby Lekarskiej w Toruniu, III – drużyna Klub PPMK. Drużyna z Częstochowy zajęła V miejsce.

Indywidualne nagrody dla zawodników przyznano w kilku kategoriach: najlepszy bramkarz – Paweł Cybulski z Poznania, najlepszy strzelec – Paweł Flis z Łodzi. Najlepszym piłkarzem został Maciej Pozowski z Zabrza, który otrzymał z rąk Dawida – brata Kuby Błaszczykowskiego – jego koszulkę.

Na uroczystość otwarcia mistrzostw przybyli m.in.: zastępca prezydenta Miasta Częstochowy – Ryszard Stefani, przeor Klasztoru Jasnogórskiego – o. Marian Waligóra oraz o. Faustyn Muir, przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji Okręgowej Rady Lekarskiej w Częstochowie – Lesław Rudziński. Gości przywitali organizatorzy: Piotr Janik i Przemysław Klimas.

Mistrzostwom towarzyszył bankiet w klubie lekarza w siedzibie OIL w Częstochowie.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.