MZ potwierdza: grupa 0 zaszczepi się w dowolnym momencie

Dobra wiadomość m.in. dla lekarzy. Ministerstwo Zdrowia ponownie potwierdziło, że osoby uprawnione do szczepień w ramach tzw. grupy „0” mogą w dowolnym momencie zapisać się do wybranego przez siebie punktu i skorzystać z możliwości zaszczepienia się w trakcie każdego etapu.

Foto: pixabay.com

W piśmie otrzymanej z resortu zdrowia, którą opublikowano na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej, wskazano, że szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień odbywają się zgodnie z kolejnością z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, z uwzględnieniem etapu 0 oraz I.

„Osoby uprawnione do szczepień w ramach tzw. grupy '0′ mogą w dowolnym momencie zapisać się do wybranego przez siebie punktu i skorzystać z możliwości zaszczepienia się w trakcie każdego etapu. Dokumentem uprawniającym do szczepień przeciwko COVID-19 jest ważne e-skierowanie” – napisał dyrektor Departament Innowacji Ministerstwa Zdrowia Jarosław Kieszek w odpowiedzi na pismo prezesa NRL Andrzeja Matyi.

Powiązane aktualności

komentarze 2

Skomentuj
 1. Lena Mariańska
  lut 05, 2021 - 06:42 PM

  No nie wiem, czy rzeczywiście – jestem lekarką na czasowej rencie i nie mam żadnej możliwości zaszczepienia się poza czekaniem na swoją grupę wiekową.

  ODPOWIEDZ
 2. Anna Domańska
  lut 09, 2021 - 08:44 PM

  A ja zarejestrowałam się w swoim szpitalu węzłowym i co kilka dni dzwonię do punktu szczepień otrzymując odpowiedź: szczepionki nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.

  ODPOWIEDZ

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.