Fizjoterapeuci nie chcą nowego konsultanta

Przedstawiciele większości oddziałów Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii są przeciwni powołaniu dr. Zbigniewa Wrońskiego na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie fizjoterapii. W połowie lipca PTF wysłało do Ministerstwa Zdrowia oficjalny zbiorowy protest w tej sprawie.

Foto: freeimages.com

Protestujący zarzucają Zbigniewowi Wrońskiemu brak wystarczającego doświadczenia w zawodzie, argumentując, że ukończył on specjalizację dwa lata temu, a także brak przynależności do towarzystw naukowych oraz organizacji międzynarodowych skupiających specjalistów fizjoterapii oraz niewielki dorobek naukowy.

Zwracają także uwagę, że dr Zbigniew Śliwiński jest zależny zawodowo od konsultanta krajowego w dziedzinie rehabilitacji medycznej, prof. dr hab. Krystyny Księżopolskiej-Orłowskiej, która jest jego przełożoną w Klinice Rehabilitacji Reumatologicznej Instytutu Reumatologii.

– W związku z pojawiającymi się wątpliwościami, wnioskujemy o ponowne rozpatrzenie kandydatur na stanowisko krajowego konsultanta w dziedzinie fizjoterapii, gdyż obecny wybór zagraża interesom całego środowiska – uważa Ireneusz Hałas, prezes  zarządu oddziału lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Przypomnijmy, że minister zdrowia powołał dr. Zbigniewa Wrońskiego na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie fizjoterapii 6 czerwca br. Zastąpił on prof. dr hab. Zbigniewa Śliwińskiego, który pełnił tę funkcję od 2003 roku. Zbigniew Śliwiński jest pierwszym wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

ls

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.