Bydgoszcz: szpital zmodernizowany od podstaw

Nowy czterokondygnacyjny budynek oraz gruntownie zmodernizowane pozostałe obiekty to nowa wizytówka Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Wartość inwestycji, będących częścią marszałkowskiego medycznego pakietu stulecia, to 18 milionów złotych.

 

Foto: Tymon Markowski, kujawsko-pomorskie.pl

Jako pierwsze zakończyły się budowa i wyposażenie zupełnie nowego pawilonu łóżkowego ze zlokalizowaną w nim izbą przyjęć i łącznikiem komunikującym z główną częścią kompleksu. Wśród nowo zakupionej aparatury znalazł się między innymi cyfrowy aparat rentgenowski (koszt 1,2 miliona złotych).

Kompleksowa modernizacja starszych budynków – w tym zabytkowego, pozostającego pod nadzorem konserwatorskim budynku głównego – już się zakończyła. Obejmowała między innymi wymianę pokryć dachowych, remont elewacji, wymianę instalacji oraz zmianę rozkładu przestrzennego połączoną z przestawianiem ścian.

W ramach tych prac powstała przestrzeń na potrzeby oddziału wysokozakaźnego. – Stworzenie takiego oddziału, niezbędnego do leczenia i izolowania chorych na łatwo przenoszone, ciężkie choroby, to dla szpitala o takim profilu specjalistycznym konieczność. To gwarancja bezpieczeństwa nas wszystkich na wypadek epidemii czy choćby „przywiezienia” choroby tropikalnej przez powracającego z wojaży turystę – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Inwestycje są częścią marszałkowskiemu programu rozwoju i modernizacji infrastruktury medycznej rozpisanego na lata 2009-2016, finansowanego dzięki kredytowi pomocowemu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Realizatorem programu jest powołana specjalnie w tym celu wojewódzka samorządowa spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.