Będą rozmowy medyków ze stroną rządową

W poniedziałek po południu Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia opublikował pismo, które zostało wysłane wiceministrowi zdrowia Piotrowi Bromberowi.

Foto: Marta Jakubiak/Gazeta Lekarska

Wynika z niego, że spotkanie protestujących medyków ze stroną rządową ma się odbyć we wtorek o godz. 14.00 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie. W niedzielę w rozmowie telefonicznej z wiceministrem zdrowia Piotrem Bromberem zaproponowano właśnie ten termin. „Członkowie Komitetu to aktywni medycy z całego kraju. Musimy mieć czas na dojazd” – wyjaśnili medycy w mediach społecznościowych.

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia opublikowało pismo skierowane do przewodniczącej OZZPiP Krystyny Ptok i wiceprezesa NRL Artura Drobniaka:

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia, który 11 września rozpoczął akcję protestacyjną w Warszawie, kilka dni temu zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosław Kaczyńskiego o „realny dialog” i „współdziałanie dla ratowania publicznej ochrony zdrowia”. Wśród postulatów komitetu są m.in. podwyżki wynagrodzeń, wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, zatrudnienie dodatkowych pracowników administracyjnych i personelu pomocniczego oraz wprowadzenie norm zatrudnienia uzależnionych od liczby pacjentów.

Protestujący domagają się także zapewnienia zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego i skutecznej ochrony przed agresją słowną i fizyczną, chcą wprowadzenia urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej, a także uchwalenia ustaw o medycynie laboratoryjnej i zawodzie ratownika medycznego. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

„Gazeta Lekarska” od samego początku śledzi protest pracowników ochrony zdrowia, który rozpoczął się 11 września. Więcej o jego przebiegu i postulatach medyków oraz kilkaset zdjęć z sobotniej manifestacji i białego miasteczka przy kancelarii premiera, można znaleźć TUTAJ.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.