5. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce

W dniu 12.02.2022 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej „Arena” w Toruniu odbędą się 5. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce.

Foto: pixabay.com

Zawody organizowane będą równolegle z 31. Halowymi Mistrzostwami Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta, która ukończyła 30., a mężczyzna 35. rok życia) zarówno w mistrzostwach weteranów, jak i lekarzy.

Od tego roku w rywalizacji w ramach MP Masters obowiązują licencje PZLA (aktualnie płatne za 2022 rok 80 zł). Osoby zainteresowane mogą uzyskać licencje w ramach klubu sportowego w miejscu zamieszkania lub poprzez PZLAM. Brak licencji nie pozwoli na rywalizację w ramach MP Masters (uczestnictwo jako PK), nie wyklucza z rywalizacji w ramach MPL. Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii „open”.

Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów. Rywalizacja w MPL odbywać się będzie w następujących konkurencjach: 60, 200, 400, 1500, 3000, skok w dal, skok wzwyż, trójskok, pchnięcie kulą, rzut ciężarkiem. Możliwe poszerzenie zakresu konkurencji w sytuacji dodatkowego zainteresowania udziałem w konkurencjach nie ujętych w wykazie.

Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny 504 101 375 lub e-mail julekp@onet.pl. Komunikat organizacyjny, karta zgłoszenia i wszelkie inne informacje dotyczące mistrzostw dostępne na stronie www.pzlam.pl.

W bieżącym roku zapraszam również na:

  • 6. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Lekkoatletycznych, 28.05.2022 r. Stadion Miejski w Toruniu ul. Gen. Józefa Bema 23,
  • 11. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce, 18-19.06.2022, Stadion Miejski w Toruniu.

Zawody znajdują się w kalendarzu NIL i „Gazety Lekarskiej”.

Lek. med. Julian Pełka, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 5. HMPL K-P OIL Toruń

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.