Andrzej Matyja: VIII kadencja samorządu lekarskiego była szczególna

Najpierw pandemia, teraz wojna w sąsiednim kraju. – Kończąca się VIII kadencja Naczelnej Rady Lekarskiej była szczególna – powiedział prezes NRL prof. Andrzej Matyja.

Foto: Marta Jakubiak/Gazeta Lekarska

W piątek rano w Toruniu rozpoczęło się ostatnie w tym gronie VIII kadencji posiedzenie Naczelnej Rady Lekarskiej.

– Mijająca kadencja była niewiarygodnie trudna, nie wiem czy najtrudniejsza od czasu reaktywowania izb lekarskich w 1989 r., ale na pewno szczególna. Teraz stanęliśmy jeszcze w obliczu wojny i mocno angażujemy się w pomoc dla ofiar – powiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja.

Dodał, że w czasie mijającej kadencji samorząd lekarski musiał sprostać wyzwaniom, których nie dało się przewidzieć ani dobrze na nie przygotować. – Pandemia nie pozwoliła na normalny przebieg tych czterech lat, ale też pokazała, że wciąż mimo krytycznego stanu ochrony zdrowia w naszym kraju, my, lekarze i lekarze dentyści wraz z innymi zawodami medycznymi, stajemy na wysokości zadania, walczymy o pacjentów oraz potrafimy działać ponad podziałami – podkreślił prezes NRL.

Samorząd lekarski opowiada się za zwiększeniem pomocy medycznej dla Ukrainy. W ostatnich godzinach do Lwowa trafiła pierwsza z pięciu karetek zakupionych ze środków Fundacji Lekarze Lekarzom, która działa przy NRL.

Poranne posiedzenie NRL zainaugurował występ chóru Medici Cantares, który działa przy Bydgoskiej Izbie Lekarskiej (fotorelacja poniżej).

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.