Konferencje: „RODO w Zdrowiu” i „AI w Zdrowiu”

24 maja odbędzie się IV edycja Konferencji „RODO w Zdrowiu”, której nowa nazwa – „RODO i cyberbezpieczeństwo w Zdrowiu” w pełni oddaje tematykę wydarzenia. Na trzy tygodnie później, 14 czerwca, została zaplanowana II edycja Konferencji „AI w Zdrowiu”.

Foto: pixabay.com

Konferencja „RODO i cyberbezpieczeństwo w Zdrowiu” to największe wydarzenie dotyczące ochrony danych medycznych w Polsce, skupiające najbardziej znaczące organizacje branżowe, a także przedstawicieli strony publicznej. Warto zaznaczyć, że tematyka wydarzenia obejmuje zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych medycznych w środowisku cyfrowym. Adresatami konferencji są przedstawiciele placówek medycznych, odpowiedzialni za przetwarzanie danych i cyberbezpieczeństwo. Wydarzenie odbędzie się w formule online. Udział w nim ma charakter nieodpłatny. Konferencja każdego roku gromadzi 600 osób i jest centralnym forum rozmów o RODO w zdrowiu.

Z kolei Konferencja „AI w Zdrowiu” jest pierwszym na tak dużą skalę w Europie środkowo-wschodniej wydarzeniem dedykowanym sztucznej inteligencji i innowacjom w zdrowiu. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Koalicja AI w Zdrowiu – organizacja działającą na rzecz rozwoju sztucznej inteligencji w polskim systemie ochrony zdrowia. Ubiegłoroczna odsłona wydarzenia skupiła wiele znaczących środowisk i instytucji, w tym wybitnych panelistów z UK, Bułgarii i Węgier. Rok temu w konferencji uczestniczyło łącznie (stacjonarnie i online) 3000 osób. Wydarzenie jest odpowiedzią na zataczające coraz szersze kręgi zmiany technologiczne w obszarze AI, które mają również transformacyjny wpływ na system ochrony zdrowia, rozwój badań naukowych i opiekę nad pacjentem.

Konferencja „AI w zdrowiu” odbędzie się w formule stacjonarnej w Warszawie (miejsce jest w trakcie potwierdzania). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane bardzo ważne dla sektora ochrony zdrowia dokumenty. Pierwszy z nich to wypracowana przez Koalicję AI w zdrowiu, Partnerów i inne zainteresowane podmioty – również w wyniku konsultacji społecznych – Biała Księga – wytyczne korzystania z rozwiązań AI w ochronie zdrowia. Drugi z dokumentów to raport Top Distruptors in Healthcare, inwentaryzujący polski rynek startupów w obszarze life sciences.

Obydwa wydarzenia mają charakter międzynarodowy. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja objął oba wydarzenia patronatem honorowym. Patronem medialnym obu konferencji jest „Gazeta Lekarska”.

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.