7. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Rzutowych i Pentathlonie

W dniu 28.05.2022 r. na Stadionie Miejskim w Toruniu ul. gen. J. Bema 23/29 odbędą się 7. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Rzutowych i Pentathlonie.

Foto: pixabay.com

Zawody organizowane będą równolegle z 30. Mistrzostwami Polski Masters w Pięcioboju Lekkoatletycznym i Mistrzostwami Polski Masters w Wielobojach Rzutowych.

Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie (kobieta, która ukończyła 30., a mężczyzna 35. rok życia) zarówno w mistrzostwach weteranów, jak i lekarzy. Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii „open” .

Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi – kobiety i mężczyźni, po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów. Rywalizacja w MPL odbywać się będzie w następujących konkurencjach:

  • wieloboje rzutowe: pięciobój rzutowy – kula, dysk, oszczep, młot, ciężarek,
  • pentathlon: pięciobój klasyczny – skok w dal, rzut oszczepem, 200 m, rzut dyskiem, M-1500 m., K-800 m.

Zgłoszenia można dokonać on-line na stronie http://kalkulator.atp-web.eu klikając na „30. MPM w Pięcioboju Klasycznym i Pięciobojach Rzutowych”, „7. Mistrzostwa Polski Lekarzy”. Można również pobrać kartę zgłoszenia i komunikat organizacyjny ze strony https://www.pzlam.pl/pl. W karcie zgłoszenia do mistrzostw należy zaznaczyć klasyfikację dodatkową. Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o wcześniejszy kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny 504 101 375 lub e-mail julekp@onet.pl.

Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 9.00. W trakcie całych zawodów na stadionie będą obowiązywać stosowne zasady bezpieczeństwa związane z organizacją zawodów w czasie epidemii. Więcej informacji o zawodach i programie mistrzostw na stronie https://www.pzlam.pl/pl.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego lek. med. Julian Pełka, K-P OIL Toruń

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.