Medyczny weekend z brazylijskim Jiu Jitsu we Wrocławiu

W tym roku mamy prawdziwą niespodziankę, bo zaplanowaliśmy cały weekend (23-25.06.2023 r.) dla lekarzy, studentów medycyny oraz zawodów medycznych.

Foto: Kayle’s click

W piątek zaczniemy od seminarium, które zaplanowane jest dla wszystkich uczestników.

W sobotę odbędą się I Mistrzostwa Europy Medyków w Brazylijskim Jiu Jitsu, a więc wchodzimy w rangę zawodów międzynarodowych. Mistrzostwa Europy odbędą się w hali sportowej na ul. Hallera 81 we Wrocławiu. Po ME zaplanowana jest integracja dla zawodników na terenie Wrox Gym.

W niedziele odbędą się IV Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu Lekarzy, które rozegrane zostaną na terenie klubu sportowego Wrox Gym przy ul. Fryderyka Chopina we Wrocławiu. Stanowią one doskonałą okazję dla lekarzy, lekarzy dentystów, studentów oraz innych zawodów medycznych do corocznego spotkania się poza środowiskiem szpitalnym i rywalizacji ze sobą w sportowej atmosferze.

Od samego początku, gdy pierwsza edycja mistrzostw odbyła się w 2018 roku, wydarzenie zyskało ogromne zainteresowanie i stało się jednym z najbardziej oczekiwanych w kalendarzu medycznym.

Zawody co roku są współfinansowane przez DIL i NIL. Współorganizatorem wydarzenia jest również Tomasz Skórkowski, doświadczony zawodnik, posiadający czarny pas brazylijskiego Jiu-Jitsu, który pełni również rolę sędziego, organizatora i trenera podczas mistrzostw. Jego wiedza i doświadczenie gwarantują wysoki poziom rywalizacji i sprawiedliwość rozstrzygnięć

Mistrzostwa Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu Lekarzy to niezwykłe wydarzenie. Poziom zawodów rośnie z roku na rok. Lekarze, którzy biorą udział w tych zawodach, są medalistami prestiżowych turniejów, takich jak Mistrzostwa Polski Gi, No-Gi oraz ADCC. Co roku najwięcej jest jednak białych pasów, zaczynających dopiero przygodę w startach w zawodach – nierzadko były to pierwsze zawody dla wielu kolegów lekarzy i medyków.

Zapraszamy do wzięcia udziału w pobocznych kategoriach – kategorii zawodów medycznych i studentów kierunków medycznych – zapraszamy wszystkich ratowników, weterynarzy, pielęgniarzy, fizjoterapeutów i oczywiście kobiety.

Wydarzenie przyciąga nie tylko zawodników, ale również liczne grono widzów, które chce zobaczyć zmagania lekarzy na macie. Najczęściej rodziny z dziećmi przyjeżdżają na cały weekend do Wrocławia, co pozwala połączyć zwiedzanie z zawodami.

Więcej informacji na temat Mistrzostw Polski i Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu Lekarzy można znaleźć na profilu wydarzenia na Facebooku: Mistrzostwa Polski BJJ Lekarzy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia i udziału w tych wyjątkowych zawodach. Dolnośląska Izba Lekarska jest dumnym organizatorem tych mistrzostw, które pokazują, że medycyna i sport mogą iść w parze. To doskonały przykład, jak lekarze dbają o swoje zdrowie i równocześnie wykorzystują sport jako narzędzie integracji i wspólnego celu.

Dla mediów i innych zainteresowanych stron udostępniamy materiały prasowe oraz gotowe zdjęcia z poprzednich edycji mistrzostw, które można znaleźć na stronie internetowej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Serdecznie zapraszamy ewentualnych partnerów do współpracy marketingowej.

Michał Głuszek

Powiązane aktualności

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.